Kup w przeciągu:

14

[01.05,30.05,15.08,01.11,11.11]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj (dotyczy Paczkomatów i Kurier InPost).

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Opcje przeglądania

Drążki i poręcze

Ćwiczenia na drążkach i poręczach są wykonywane przede wszystkim przez osoby uprawiające kalistenikę, gimnastykę lub street workout. Trening z ciężarem własnego ciała jest idealny do budowy siły i wysportowanej, proporcjonalnej sylwetki. 

Choć drążki i poręcze znalazły się w tej samej kategorii, to dzieli je kilka zasadniczych różnic.

Drążek jest jednym z najprostszych i jednocześnie najbardziej uniwersalnych przyrządów treningowych. Dzięki niemu możesz efektywnie trenować górne partie ciała, takie jak mięśnie pleców, mięśnie ramion, bicepsy jak i mięśnie brzucha.

Do najbardziej rozpowszechnionych ćwiczeń na drążku możemy zaliczyć takie ćwiczenia jak podciąganie (zarówno nachwytem lub podchwytem), podciąganie kolan w stronę klatki piersiowej, podciąganie nóg do drążka, aktywny zwis itd.

 

Poręcze natomiast są bardziej rozbudowanym przyrządem do ćwiczeń w odróżnieniu od drążka.

Często mają wiele dodatkowych uchwytów, mocowań i z reguły zajmują znacznie więcej przestrzeni. Drążek niekiedy może stanowić element poręczy do ćwiczeń, jako jej dodatkowe wyposażenie.

Jeśli chodzi o możliwości treningu jaki możemy zrobić na poręczach, to jest on uzależniony od rodzaju sprzętu i jego stopnia rozbudowania. Niektóre poręcze umożliwiają znacznie większy zakres ćwiczeń od pozostałych. 

Do ćwiczeń, które możemy wykonywać na poręczach należą przede wszystkim dipy, szrugsy, przysiady w pochyleniu, unoszenia kolan w stronę klatki piersiowej, pompki w oparciu o poręcze itd.

W trakcie ćwiczeń na poręczach możemy zaangażować takie partie jak klatka piersiowa, ramiona, barki, tricepsy oraz brzuch.

Jak można zauważyć ćwiczenia zarówno na drążku jak i na poręczach świetnie sprawdzą się do efektywnej rozbudowy naszych mięśni. Warto jednak pamiętać, że oprócz treningu na samych urządzeniach możemy również wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, które świetnie współgrają i urozmaicają trening, zarówno na poręczach jak i drążkach.

Do takich akcesoriów możemy zaliczyć dynamiczne uchwyty treningowe - Most Grip.

Dzięki nim możemy zmienić rodzaj uchwytu na uchwyt neutralny, który jest najlepszy dla naszych stawów i ścięgien, oraz zapewnia najbardziej optymalną aktywację mięśni. 

Most Gripy umożliwiają również większy zakres ruchu, a co za tym idzie możemy dodać nowe warianty ćwiczeń do naszego treningu.

Oprócz uchwytów Most Grip warte uwagi są również kółka gimnastyczne, czyli drewniane obręcze z taśmami, które możemy zawiesić na drążku.

Obręcze gimnastyczne są nieodzownym narzędziem treningowym dla wszystkich osób uprawiających gimnastykę i kalistenikę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl